Wypowiedzi gości oraz uczestników V Spotkania pod choinką w Rudawie

Pan Jezus przychodzi do nas jako mała miłość, abyśmy mogli otworzyć nasze serca na drugiego człowieka. Bo miłość dobroć życzliwość nie zna granic. Dzisiejszą nasza uroczystość ma szczególny charakter i wymiar. Gościmy tutaj pośród nas tatę małego Kacperka, to jest nasz szczytny cel, abyśmy dzielili się miłością, życzliwością, dobrocią z drugim człowiekiem, a szczególnie tym potrzebującym. Dlatego dziękuję tym wszystkim, którzy przez dzisiejszy udział w naszym spotkaniu rudawskim poprzez ofiarę, poprzez dar serca wspomogli to piękne dzieło. Aby Kacperek mógł być zdrowy, mógł być radością swoich rodziców, aby mógł ze swoją rodziną przeżywać tę piękną tajemnicę Bożego Narodzenia. Życzę dobrej imprezy, dobrego spotkania. Jak również dobrych Świąt, które są przed nami. Szczęść Boże!

Andrzej Badura – proboszcz parafii Rudawa


Szanowni Państwo, pięć lat temu, gdy tu byłam panowała taka sama atmosfera. Rudawa się zmienia, pięknieje. Jedno co się w niej nie zmienia to ta wspaniała rudawska atmosfera. Życzę pięknych Świąt pełnych miłości pokoju i wzajemnej zgodny a w Nowym Roku niech się spełnią wszystkie Państwa zamierzenia i oczekiwania. Życzę dużo ludzkiej życzliwości, wszystkiego, wszystkiego najlepszego. Niech Państwa omijają nieszczęścia, choroby, problemy. Wszystkiego najlepszego.

Elżbieta Burtan – Wójt Gminy Zabierzów


Bardzo Wielce Szacowni Gospodarze, Księże Proboszczu, Pani Wójt, Wielce Szanowni Radni, Pani Przewodnicząca, Panie Marszałku, Panie Starosto, wszyscy według zaszczytów, godności i zasług.  Dziękuje za zaproszenie tutaj do Państwa, do dumnych mieszkańców gminy Zabierzów, do dumnych mieszkańców Rudawy. Dumnych i jakże dobrze zorganizowanych. Niezmiernie cieszę się, że możemy być tutaj razem, że mogę dzisiaj też uczestniczyć we wsparciu potrzebujących, w tym przypadku Kacperka. Ale to jest jeden z wielu celów, które wspieramy… /../

Święta Bożego Narodzenia to czas radości, czas radości szczególnie tam, gdzie wszystko się dobrze układa, ale bywa też że ta radość przeplatana jest smutkiem. Dzielmy się tą radością, aby wypełniała serca wszystkich tych, którzy się smucą. Wiem że Państwo to potraficie. Wiem że Państwo jesteście w stanie to uczynić i tego życzę, abyśmy znaleźli sobie tę, siłę, abyśmy potrafi dzielić się radością. Potrafili również wspierać się nawzajem. Tego wsparcia, tej radości na święta Bożego Narodzenia wszystkim Państwu życzę. /…/ Niech Pan Bóg błogosławi wszystkim tym, którzy dokonują wokół siebie tego dzieła zmiany na lepsze… Wszystkiego najlepszego.

Andrzej Adamczyk – Minister Infrastruktury


 

Wypowiedzi wybranych uczestników:

Wspaniałe święto, pogoda nam dopisała. Teraz nawet ładniej jest niż latach ubiegłych. Mamy więcej miejsca. Bezpośrednio pod choinką też było dobrze, ale trochę ciasno. (Józef P. z Rudawy)


Dobrze, że ten dawny zwyczaj spotkań świątecznych jest kultywowany. Wracamy do korzeni. Do wspólnego śpiewu kolęd i pastorałek, do składania sobie życzeń. Do rozmów, do bycia razem… (Maria K. z Pisar)


Nawet telewizja przyjechała. Jest co pokazać. Piękna Rudawa, nowy rynek, no i my sami jacyś tacy piękniejsi… (Staszek M. z Rudawy)


Przygotowałyśmy nasze tradycyjne potrawy wigilijne: barszczyk z uszkami, pierogi no i ciasta różnego rodzaju. Mamy nadzieję, że nie zabraknie, bo ludzi w tym roku jest wyjątkowo dużo. Trzy dni lepiłyśmy te pierogi z 19 kilogramów mąki. Ale fajnie patrzeć jak ludziom smakuje. (Zofia S. z Rudawy)


Puszki mamy już prawie pełne. Każdemu, kto wrzuci pieniążek na leczenie chorego Kacperka dajemy specjalnie przygotowaną naklejkę. Zobaczcie, chyba każdy ją ma przyklejoną. (Anna S. z Rudawy)


Czekamy na Mikołaja. Zobaczymy czy tak jak w ubiegłym roku przyjedzie wozem strażackim czy może jakoś inaczej. Na sanie nie ma co liczyć. Nie ma śniegu. (Jan S. z Brzezinki)


Dobrze, że możemy się tutaj spotkać, bo inaczej to wszyscy siedzą w domu i oglądają telewizję. Wspaniałe spotkanie nie tylko dla dorosłych. Dla dzieci największa frajda to ten święty Mikołaj. (Sylwia K. z Niegoszowic)


Dobrze, że ten rynek wyremontowali to jest się gdzie spotkać a i pomóc choremu dziecku. Trzeba dzieciom pokazywać , że dobrze jest nie tylko otrzymywać prezenty ale także dawać. (Beata Z. z Rudawy)


Jacy goście do naszej miejscowości przyjeżdżają, nawet sam Minister. Widać, że taki swój człowiek. Z opłatkiem można podejść do niego. Dobrze, że przyjeżdżają. To przecież największa impreza choinkowa w całej gminie. (Marcin C. z Rudawy)