VII Spotkanie pod choinką

W niedzielę 19 grudnia br. odbyło się ,,VII Spotkanie pod choinką”. Wydarzenie to realizowane było pod patronatem Pana Łukasza Smółki Wicemarszałka Województwa Małopolskiego, Pana Wojciecha Pałki Starosty Krakowskiego, Pani Elżbiety Burtan Wójta Gminy Zabierzów. Organizatorami byli: Parafia Rudawa, Sołtys i Rada Sołecka Rudawy, OSP Rudawa, Koło Gospodyń Wiejskich w Rudawie.
Partnerami wydarzenia byli: Sołtys Brzezinki i Rada Sołecka Brzezinki, OSP Brzezinka, OSP Zabierzów, Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Zabierzowie, Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów.

Nie odbyło by się to wydarzenie gdyby nie wsparcie finansowe Sołectwa Rudawa, KOSD Lafarge, Lewiatan Rudawa, Matimex.

W imprezie wzięli udział między innymi: Pani Elżbieta Burtan Wójt Gminy Zabierzów, Pan Łukasz Smółka Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Pan Henryk Krawczyk Przewodniczący Rady Gminy Zabierzów, ks. Prałat Stanisław Maślanka Kapelan OSP Gminy Zabierzów, Pani Jadwiga Kołodzińska Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rudawie, strażacy z terenu Gminy Zabierzów na czele z dh Komendantem Gminnym Przemysławem Sitarskim, strażacy z Siedlca z Gminy Krzeszowice na czele z dh Tomaszem Nowakiem Sekretarzem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Kraków Ziemski.

Podczas imprezy można było posłuchać dobrej świątecznej muzyki w wykonaniu lokalnych artystów. Zaśpiewali: Klub Seniora ,,Sami Swoi” z Rudawy, zespół ,,Jarosze” z Brzezinki, Ola Bator, Anna Korzonek Gędłek, Katarzyna Korzonek. Ponadto prawdziwą furorę zrobił DJ Baster, który na Rynku w Rudawie powrócił do ,,korzeni”, gdyż swoją karierę didżeja zaczynał właśnie w rodzinnej Rudawie w klubie dyskotekowym Shaker, który znajdował się na Rynku w pomieszczeniach obecnego sklepu Lewiatan. Dzięki tym artystom to było prawdziwe święto ludzi pozytywnych, którzy patrzą na życie z nadzieją, którą dają narodziny Chrystusa. A ta nadzieja pobudzała do pomocy, którą nieśliśmy przez cały dzień dla Stasia Szymbary, który jest dwuletnim chłopcem potrzebującym ogromnych pieniędzy na rehabilitację. Po każdej porannej Mszy św. w Rudawie i w Brzezince druhowie z OSP Brzezinka zbierali pieniądze na rzecz Stasia. Finałem zbiórki była popołudniowa impreza, podczas której można było degustować potrawy wigilijne przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Rudawy, Klub Seniora ,,Sami Swoi z Rudawy” oraz przez mieszkańców Pisar. Podczas degustacji potraw można było również wrzucić pieniądze na rzecz Stasia. Na koniec imprezy w asyście koni z Ośrodka jazdy konnej Perrin z Rudawy przyjechał św. Mikołaj, który był wieziony kładem w kolumnie wozów strażackich. Święty Mikołaj przywiózł kilka worków prezentów. Podczas imprezy wręczone też zostały fanty na licytacje internetową, na rzecz Stasia. Przypominam, że na Facebooku OSP Rudawa i OSP Brzezinka oraz na stronie sołeckiej Rudawy można znaleźć konto bankowe, na które można wpłacać środki finansowe na rehabilitację Stasia.

Ogromne słowa uznania należą się paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Rudawy, strażakom z OSP Brzezinka, z OSP Zabierzów i z OSP Rudawa za ogromną pracę fizyczna wniesioną w to wydarzenie. Wiem, że czasem już sił brakowało, w wielu sytuacjach było pod górę, było ciężko, było zimno ale daliśmy radę. Jesteśmy po to aby pomagać, to jest nasz charyzmat.

Podczas tej imprezy uzbieraliśmy dla Stasia kwotę w wysokości 12 957,00 zł. Jak widać impreza ta przyniosła po raz kolejny dobre owoce i dlatego trzeba ją kontynuować. Spotkajmy się za rok.