V WIelkie sprzątanie Rudawy

 

W dniu 27 marca br. o godz. 9.00 odbędzie się ,,V Wielkie sprzątanie Rudawy”. Punktem rozpoczęcia wydarzenia będzie Rynek w Rudawie pod remizą OSP. Strażacy pod remizą będą rozdawać worki, rękawice oraz zbierać informacje o miejscach, w które będą się udawać sprzątający.

Patronat nad tym wydarzeniem objęli: Pan Łukasz Smółka Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Pan Wojciech Pałka Starosta Krakowski, Pani Elżbieta Burtan Wójt Gminy Zabierzów. Organizatorami są: Sołtys i Rada Sołecka, OSP Rudawa oraz Klub Przyjaciół Rudawy. Wsparcia udzielił nam też Koło Gospodyń Wiejskich z Rudawy.

Tegoroczne sprzątanie Rudawy proszę traktować jako spacer. Zabierzemy worki, rękawice spod remizy. Wszystko musi się odbyć sprawnie, aby nie naruszać przepisów związanych ze stanem epidemii. Zapełnione worki będzie można dostarczyć do kontenera, który będzie znajdował się za cmentarzem. Jeśli nie dacie Państwo rady dostarczyć worków to trzeba będzie poinformować o tym strażaków i worki zostaną zabrane przez odpowiednie osoby z miejsca gdzie je pozostawicie.

Oprócz miejscowości zostanie także wysprzątana rzeka Rudawa. Na końcu zostaną do niej wpuszczone pstrągi potokowe.

Serdecznie zapraszamy.

Marcin Cieślak – Sołtys Rudawy