V Spotkanie pod choinką

 

Zapraszam wszystkich na ,,V Spotkanie pod choinką”, które odbędzie się w trzecią niedzielę Adwentu 15 grudnia br. o godz. 15.30 na Rynku w Rudawie. Spotkajmy się pod choinką aby pomóc małemu Kacperkowi Ryło.

Wydarzeniu temu patronuje Pan Łukasz Smółka – Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Pan Wojciech Pałka – Starosta Krakowski, Pani Elżbieta Burtan Wójt Gminy Zabierzów. Organizatorami są: ks. kanonik Andrzej Badura – Proboszcz parafii Rudawa, Sołtys i Rada Sołecka w Rudawie, OSP Rudawa, Koło Gospodyń Wiejskich w Rudawie. Wokół tego projektu zgromadziło się wielu sponsorów, ludzi dobrej woli za co serdecznie im dziękuję. Dziękuję też Zarządowi  Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz Zarządowi Powiatu za przekazanie na tę imprezę małego grantu.

Podczas imprezy wystąpią lokalni artyści, zapalimy choinkę na skwerze ks. Władysława Bukowińskiego oraz przyjedzie św. Mikołaj, któremu będziemy kibicować aby jak najwięcej zebrał środków dla Kacperka. Połamiemy się też opłatkiem i złożymy sobie życzenia. Koło Gospodyń Wiejskich z Rudawy przygotuje potrawy wigilijne, które będzie można degustować, a przy okazji degustując potrawy, będzie można też wspomóc Kacperka. Przygotowania do tej imprezy zacząłem już dzień po ,,Święcie Rudawy” czyli z końcem lipca br. Jak można było dostrzec już pojawia się w Rudawie coraz więcej dekoracji świetlnych. Strażacy zamontowali oświetlenie na choince na skwerze ks. Władysława Bukowińskiego za co dziękuję druhom z OSP Zabierzów i OSP Rudawa, którzy pracowali przez kilka godzin w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych.

Jeszcze raz bardzo serdecznie zapraszam i życzę udanej imprezy.

Marcin Cieślak – Sołtys Rudawy