SUKCESY MIESZKAŃCÓW RUDAWY W BOLECHOWICACH

W dniach 1-2 lipca odbył się XVII Rodzinny Piknik Ekologiczny w Bolechowicach. Jego drugi dzień upłynął głównie pod znakiem konkursów. I tu znakomicie zaprezentowali się mieszkańcy naszej miejscowości.

W konkursie na „ Najlepsze Pierogi Bolechowickie” pierwsze miejsce zdobyło Koło Gospodyń z Rudawy które poddało ocenie mix 10 rodzajów pierogów. Jury doceniło zarówno smak, różnorodność jak i prezentacje oraz sposób podania potraw konkursowych.

Wynik konkursu “Zabierzów moja gmina, moje miejsce” na pamiątkę regionalną również był sukcesem Rudawian 🙂 . Zwycięzcą został Klub Seniora „Sami Swoi” – tu jury szczególną uwagę zwróciło na nalewki regionalne, ale także na ręcznie wykonany strój regionalny i pięknie zdobione wyroby z drewna (np. kasetki na biżuterie). W tej samej konkurencji wyróżnienie przyznano Pani Marzenie Włodarczyk z Koła Gospodyń w Rudawie.

Także w II Regionalnym Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych im. Józefa Kruka nie zabrakło rudawskiego akcentu – wyróżnienie otrzymał nasz Klub Seniora „Sami Swoi”.

Nie można także nie wspomnieć o naszych rudawskich koronczarkach, które miały swoje jedyne w swoim rodzaju stoisko z pięknymi, niepowtarzalnymi, misternymi wyrobami. Są to rzeczy unikalne, nie tylko w skali naszej gminy ale pewnie i na skale całego kraju.

Więcej o samym pikniku przeczytasz tutaj : http://zabierzow.org.pl/2017/07/07/bolechowice/

This slideshow requires JavaScript.