Strefa Kibica zamknięta

28 czerwca br. meczem Polska – Japonia zamknęliśmy Strefę Kibica w Rudawie. Mecz nie był zbyt ciekawy ale liczy się wynik, który i tak został przyćmiony ostatnimi minutami meczu. Na taką ,,kopaninę na czas” pozwalają przepisy, rodzi się jednak pytanie czy liczy się jeszcze kibic, który chce zobaczyć piękne widowisko sportowe?

Wracając jednak do Strefy Kibica to uważam, że nasza praca i zaangażowanie zaowocowało promocją naszego sołectwa. Jeszcze nigdy w historii naszej miejscowości, Rudawa nie była tak często w ogólnopolskich mediach i to wiele razy widziano nas i słyszano na żywo.

Chcę podziękować wszystkim, którzy odwiedzali naszą strefę. Mecze w naszej strefie przyszli oglądać mieszkańcy sołectwa ale też mieszkańcy innych miejscowości. Dziękuję strażakom z OSP Rudawa, członkom LKS Orlęta Rudawa, Samorządowemu Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów, Radzie Sołeckiej w Rudawie, Panu redaktorowi Witoldowi Ślusarskiemu, Sekretarzowi Gminy Zabierzów Panu Bartoszowi Barańskiemu, Panu radnemu Janowi Surówce, członkowi Rady Sołeckiej Panu Andrzejowi Korzyckiemu, Panu Wojciechowi Rusinkowi za obsługę techniczną, którą wykonywała jego firma, Kołu Gospodyń Wiejskich, Klubowi Seniora ,,Sami Swoi” z Rudawy i wielu innym osobom, których nie jestem wstanie wymienić. W sposób szczególny chcę podziękować ks. proboszczowi Andrzejowi Badurze za promowanie tego wydarzenia i za udział w nim.

Sukcesem ,,Strefy Kibica” w Rudawie jest to, że potrafiliśmy wspólnie tak wiele zrobić za tak niewiele i to cieszy, tak trzymać bo siła jest w jedności. Na koniec chcę podziękować wszystkim mediom. To była bardzo dobra współpraca, bez której nie dałoby się pokazać Polsce miejscowości Pana trenera Adama Nawałki. I już całkiem na koniec chcę przekazać jeszcze jedną informację, że owocem naszej Strefy Kibica jest powstający w Rudawie fanklub reprezentacji Polskiej. Przekonałem się, że wspólne oglądanie meczów łączy ludzi pomimo różnych poglądów, potrafimy razem się spotkać i emocjonować. Wkrótce podam szczegóły w tej sprawie. A przed nami pod koniec lipca ,,letnie kino” oraz ,,letnie tańce pod gwiazdami”.

Marcin Cieślak – Sołtys Rudawy