Strefa kibica pełna emocji

W niedzielę zasiedliśmy w Strefie kibica w Rudawie z nadziejami na wygraną naszej Narodowej Reprezentacji. Już w pierwszej połowie straciliśmy gola, a w drugiej to lepiej już dać sobie spokój i nie komentować. Oczywiście nie jesteśmy złą drużyną ale w zestawieniu z Kolumbią okazaliśmy się średnią drużyną Europejską. To jednak co Pan trener Adam Nawałka ,,wycisnął” z tych chłopaków w ostatnich latach jest nie lada wyczynem. Patrząc na grę naszych widać było, że połowa tych chłopaków nie powinna grać w reprezentacji. Rodzi się jednak pytanie kto na ich miejsce? Polska piłka nożna od lat jest słaba bo nie ma pracy u podstaw. Trzeba stworzyć darmowy program szkolenia dzieci i młodzieży w małych miasteczkach i wioskach. To w ostatnich latach było zaniedbywane, a obecnie niewiele się zmieniło. Zrzucono szkolenie dzieci i młodzieży na małe kluby piłkarskie i kazano je utrzymać samorządom nie dając im nawet odpowiednich narzędzi do skutecznego działania. Samorządy muszą działać na granicy prawa, aby utrzymać kluby. Jeśli centrala czyli rząd wspólnie z PZPN nie zreformują systemu szkoleniowego, który oparty obecnie jest o profesjonalne, ale kosztowne dla rodziców szkółki piłkarskie lub o ,,kombinowane” przez działaczy klubów i samorządy twory drużyn zwanych skrzatami i tym podobne to nigdy Polska piłka nie dorówna światowym potęgom. I można zmieniać trenerów naszej reprezentacji, można ich ściągać zza granicy, ale to nic nie da bo nie wyłowiono prawdziwych talentów i ich nie uformowano.

Wracając do naszej Strefy kibica w Rudawie muszę przyznać, że podczas meczu Polska – Kolumbia było dużo emocji. Kilkakrotnie byliśmy na żywo w TVP Info oraz w Kronice Krakowskiej. Strefa kibica w Rudawie to sukces medialny. Zrobiliśmy dużą promocję Rudawie. Mieliśmy ze Strefy kibica między innymi wejście na żywo przed głównym wydaniem wiadomości i tuż przed meczem. W głównym wydaniu Faktów w TVN pojawił się obraz z naszej Strefy kibica. Przypomnę, że wydarzenie to nie jest komercyjne i dlatego nie wszystko jest możliwe, co dla wielu jest niezrozumiałe, ale są jednak zasady, które musimy uszanować i ich przestrzegać. Ta strefa powstała dzięki zaangażowaniu i ciężkiej pracy wielu osób i organizacji działających w sołectwie. Przy tworzeniu tego wydarzenia widać było współpracę naszych organizacji, co jest bardzo pozytywne. Więc śmiało można powiedzieć, że łączy nas piłka, chodź nie tylko bo jest wiele spraw w sołectwie, które wspólnie realizujemy. I tak trzymać bo dzięki temu udaje się nam tak wiele i tego zaczynają nam zazdrościć inni.

Zapraszam na kolejny mecz naszej Narodowej Reprezentacji na czwartek strefa będzie otwarta już od godz. 15:00 pomimo złych wyników bądźmy do końca z naszymi.

Marcin Cieślak – Sołtys Rudawy.

 

Linki do mediów, w których nas pokazano:

https://krakow.tvp.pl/37787939/24062018-1830

https://tvp3.tvp.pl/37796156/24062018

https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/fakty-z-25-czerwca,848630.html – 20 min.