Strefa kibica otwarta

Na stadionie LKS Orlęta Rudawa 19 czerwca 2018 r. punktualnie o godz. 16:00 została otwarta strefa kibica, a otworzył ją kopnięciem piłki na środku boiska Pana Adam Nawałka Ojciec Pana Trenera Adama Nawałki. Samo kopnięcie było bardzo symboliczne, bo podało sobie piłkę na środku boiska trzech piłkarzy Orląt, którzy przed laty grali w Orlętach czyli Pan Adam Nawałka senior, Pan Stanisław Wiśniewski i Pan Witold Ślusarski. To byli główni bohaterowie tego wydarzenia. Kolejno piłka została podana do zawodników rudawskich Orląt i tu kolejna symbolika, że futbol to pokolenia bo piłka została podana z nogi do nogi aż trafiła do najmłodszych którzy strzelili ją do bramki.

Kolejną symboliką było otwarcie strefy kibica na godzinę przed pierwszym gwizdkiem rozpoczynającym pierwszy mecz naszej reprezentacji w Moskwie. Oczywiście były występy artystyczne w tym piosenka dla Panów seniorów pod tytułem ,,Trzech przyjaciół z boiska”. Zaśpiewali też nasi seniorzy z Klubu Seniora ,,Sami Swoi” z Rudawy. Dużą furorę zrobiły dzieci z przedszkola ze Szkoły Podstawowej w Nielepicach, które zagrzewały swoim występem wszystkich do kibicowania.

Po występach artystyczno – sportowych wszyscy przeszli oglądać mecz w strefie kibica, I tu zrodził się problem, bo zainteresowanie strefą było tak ogromne, że nie wszyscy się w niej pomieścili, a jeszcze w niedzielę martwiliśmy się, że mała będzie frekwencja. To nas zaskoczyło, inna sprawa, że nigdy w naszej gminie nie robiono takiej imprezy i nie dało się przewidzieć jakie będzie zainteresowanie. Trzeba też pamiętać, że nasza strefa była wykonana niewielkim kosztem finansowym. Tak naprawdę aby zejść z kosztów musieliśmy się bardzo napracować. Była to ogromna praca wykonana przez Radę Sołecką z Rudawy, OSP Rudawa, członków LKS Orlęta Rudawa. Pokazaliśmy jednak sceptykom, że się da i to za niewielkie pieniądze wykonać ciekawą imprezę. Mamy co prawda strefę niekomercyjną i dlatego nie ma sprzedaży, ale jakoś da się przeżyć.

Dziękuję wszystkim za wykonaną ogromną pracę. Ta strefa kibica jest jedyną tego typu w Gminie Zabierzów. Strefa kibica jest na lotnisku w Balicach ale ma ona inny charakter. W samej strefie stworzył się klimat emocji. Wszystko zaczęło się od hymnu Narodowego. Kibice podnieśli do góry szaliki i zaczęło się. Dzięki jednej ze stacji telewizyjnej widziała nas cała Polska. Już od godzin porannych było kilka wejść na żywo. Na niedziele zapowiedziały się już media. Zresztą jest ogromne zainteresowanie mediów tym wydarzeniem. Rudawa ma swoje kolejne pięć minut.

W najbliższą niedzielę strefa kibica będzie już otwarta od godz. 19:00, niestety liczba miejsc jest ograniczona. Zapraszam.

Jeśli chodzi o sam mecz to już tylu znawców się wypowiedziało, że oszczędzę sobie komentarza.

Marcin Cieślak – sołtys Rudawy

This slideshow requires JavaScript.