Pomagajmy sobie nawzajem

Szanowni Państwo!

Mieszkańcy Rudawy!

W związku z zagrożeniem wirusem SARS- CoV-2 (choroba Covid – 19 z rodziny koronawirusów), apeluję o dostosowanie się do wytycznych władz Państwowych oraz podległych im służb. W tym trudnym czasie należy zachować środki ostrożności, które uchronią nas przed zarażaniem się. Choroba COVID – 19 zagraża nam wszystkim również dzieciom. Na razie nie wiadomo jakie będą  skutki przejścia tej choroby, również jej bezobjawowego przebiegu. Chrońmy osoby starsze, które szczególnie ciężko przechodzą tę chorobę, mogącą skutkować nawet śmiercią.

Biorąc powyższe pod uwagę proszę aby podjąć działania zapobiegawcze i profilaktyczne polegające na prawidłowym myciu rąk, zachowaniu odstępu w kontaktach z drugą osobą oraz o pozostaniu w domu aż do odwołania. Ponadto jeśli ktoś czuje się źle, należy telefonicznie skontaktować się z lekarzem, a w przypadku gorączki, duszności i kaszlu, proszę o kontakt ze Stacją Sanitarno Epiedmiologiczną.

W tych trudnych dniach pomagajmy sobie nawzajem. Sąsiedzi niech telefonicznie informują się o swojej sytuacji. Jestem też do Państwa dyspozycji w sprawach, które mogą być trudne do udźwignięcia. Zapraszam wszystkich chętnych do współpracy w ramach pomocy dla ludzi starszych. Planuję stworzyć grupę wolontariuszy, którzy by w razie potrzeby byli wstanie osobom starszym lub niepełnosprawnym zrobić zakupy, pomóc dobrym słowem, załatwić drobne formalności. Wkrótce podam szczegóły.

Proszę też o zwrócenie uwagi na zwierzęta, aby nie były pozbawione opieki lub aby nie były porzucane.  Bądźmy odpowiedzialni za nasze zwierzęta, które nam towarzyszą w codziennym życiu.

Prośmy dobrego Boga aby powstrzymał to zagrożenie. Wielki Post stał się dla wierzących prawdziwie okresem pokuty i umartwienia. Zapewne to doświadczenie uczyni nas mocniejszymi, liczę, że bardziej nas zjednoczy i pomoże pogłębić refleksję nad wartością ludzkiego życia, które obecnie jest zagrożone, a tak bardzo wielokrotnie było nieszanowane.

Marcin Cieślak – Sołtys Rudawy