Poczwórne odznaczenie mieszkanki Rudawy

Barbara  Adamik to jedna z kilku wartych bliższego poznania mieszkańców Rudawy. Już w czasach młodości zapowiadała się na utalentowaną osobę. Tuż przed maturą zgłosiła się na konkurs wokalny, w którym wygrała pierwszą nagrodę i została zatrudniona w Teatrze Muzycznym. Tam przez ponad 35 lat pracowała jako solistka i zdobywała niezwykle cenne doświadczenie sceniczne. Po odejściu z teatru postanowiła przekazywać swoją wiedzę uzdolnionej młodzieży. Pani Barbara została zatrudniona w Szkole Muzycznej II Stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie, gdzie oprócz obowiązkowych lekcji, prowadziła również chętnie odwiedzane przez uczniów zajęcia dodatkowe. Poza tym charytatywnie przygotowywała przedstawienia w szkołach podstawowych, m.in. W Szkole Podstawowej w Rudawie. Utalentowaną młodzież wspiera również za pośrednictwem fundacji Pro Musica Bona.

Barbara Adamik stanowi wsparcie nie tylko dla młodych muzyków, lecz również dla swojej rodziny. Od 2002 r. pełni rolę babci dla trojga adoptowanych przez jej córkę dzieci. Pomaga również w prowadzeniu znajdującego się w jej domu pogotowia rodzinnego. W 2007 r. przyjęła pod swój dach operatorkę telewizyjną – Katarzynę Katarzyńską, a w 2012 r. poparła jej decyzję o adopcji dziewczynki i udostępniła jej całe piętro w swoim domu, aby miała samodzielne mieszkanie.

13043361_10204519229380578_3715546028770868631_n

17 kwietnia 2016 r. pani Adamik została poczwórnie odznaczona. Otrzymała ona Nagrodę od Dyrektora PSM II st. w Krakowie Prof.Stefana Wojtasa, złoty medal od Prezydenta RP Za Długoletnią Służbę, zasłużony dla Kultury Polskiej – honorową odznakę od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Honoris Gratia od Prezydenta Krakowa. Serdecznie gratulujemy otrzymanych odznaczeń i życzymy dużo siły do dalszej działalności.