Klub Seniora „Sami Swoi”

 

W styczniu 2015 r. odbyło się nieformalne spotkanie kilku osób, które zdeklarowały chęć do współpracy i za kilka dni doszło do pierwszego oficjalnego zebrania potencjalnych kandydatów. Przybyło ok. 25 osób, co przemawiało za tym, że taki zamysł jest potrzebny, ma sens i warto go kontynuować. Na następnym spotkaniu było już 50 kandydatów.

Duże wsparcie otrzymaliśmy ze strony Jurajskiej Izby Gospodarczej w osobie dyr. A. Bukowczana, wójta Gminy Zabierzów pani Elżbiety Burtan, Proboszcza parafii Rudawa ks A. Badury, Radnych Gminy Zabierzów pana T. Kasprzyka oraz J. Surówki.

Spotkania nasze mimo trudności lokalowych odbywają się cyklicznie. Jesteśmy aktywnym klubem, wyłoniliśmy spośród siebie zespół, który śpiewa. Są to głównie piosenki okolicznościowe, stare piosenki ludowe i folklorystyczne. Możemy się pochwalić sporymi osiągnięciami w naszej działalności, jak choćby udziałem tzw. „Międzynarodowej Bitwie Kulinarnej” w Białym Kościele – dwukrotnie zdobywając puchar oraz nagrody rzeczowe. Występowaliśmy również na Dniu Pstrąga w dolinie Będkowskiej zdobywając kolejny puchar i również nagrodę rzeczową. Wzięliśmy też udział w gminnych dożynkach w Nielepicach.

Dwukrotnie występowaliśmy na scenie na Rynku Głównym w Krakowie, biorąc udział w Jarmarku Św. Michała z repertuarem o Krakowie.

Kolejnym był udział w uroczystości jubileuszowej „ Złote Gody” dla par z terenu naszej gminy świętujących 50-lecie zawarcia małżeństwa. W tym przedsięwzięciu ogromne wsparcie i pomoc udzieliła na m Wójt Gminy Zabierzów pani Elżbieta Burtan oraz Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów wraz z miejscowym sołtysem Marcinem Cieślakiem, z którym współpraca układa się wzorowo.

Ostatnio swoim patronatem objął nasz klub Wicemarszałek Województwa Małopolskiego pan Wojciech Kozak, z czego jesteśmy ogromnie dumni.

Podczas cyklicznych spotkań, tradycją jest składanie solenizantom życzeń imieninowych, jak również obdarowywanie drobnym upominkiem.

Wszyscy klubowicze są posiadaczami Ogólnopolskiej Karty Seniora.

W styczniu br. Klub Seniora „Sami Swoi” obchodził swoje pierwsze urodziny. Jak na jednoroczniaka wyglądał bardzo dojrzale. Był również wspaniały tort urodzinowy.

Zainteresowani działalnością Klubu Seniora SAMI SWOI mogą kontaktować się z prezes klubu, p. Ireną Głogowską, tel : 696 353 037.

Filmy

 

 


Klub Seniora w Hruštínie – lipiec 2016

DSC00938

DSC00934

DSC00937

DSC00929

DSC00932

DSC00930


14 lipca 2016 roku odbyło się kolejne spotkanie klubu seniora Sami Swoi.

Swoją obecnością zaszczycili nas sołtys Rudawy pan Marcin Cieślak oraz koordynator d.s. seniorów SCKiP gminy Zabierzów, pani Agnieszka Mleczko.

Tradycyjnie w czasie naszego spotkania wszyscy solenizanci otrzymali życzenia imieninowe z drobnym upominkiem. Wyjątkową okazją był jubileusz naszych dwóch członkiń, pani Zofii Lebet oraz Marii Maciejewskiej. Z racji wieku to seniorki seniorek. Z tej okazji był wspaniały tort, kwiaty i życzenia zdrowia oraz opieki Pani Rudawskiej i łask Bożych. Dopełnieniem tradycji było gromkie 100 lat dla pań jubilatek oraz pozostałych naszych solenizantów od wszystkich członków naszego klubu.

Spotkanie uświetniły piosenki w wykonaniu zespołu klubu seniora w Rudawie.

DSC00965

DSC00968

DSC00970

DSC00971

DSC00972

DSC00987

DSC00988

DSC00992

DSC00995


Wyjazd integracyjny klubów seniora z Rudawy i Brzezinki do kopalni soli w Bochni 25.09.2016.

Wspaniały relaks i odpoczynek.


30 listopad 2016 odbyło się  „Andrzejkowe” spotkanie Seniorów Gminy Zabierzów w Burowie. Przez cały czas towarzyszyła nam rodzinna atmosfera i wspaniałą zabawa. Spotkanie uświetnił występ mistrzowskiej pary tanecznej Aleksandry Siwek i Armena Keshoshyana. Pomimo młodego wieku mają oni na swym koncie wiele sukcesów – II-wice mistrzostwo okręgu małopolskiego oraz ogólnopolskie sukcesy w klasie D.

Składamy serdeczne podziękowania dla pani Agnieszki Mleczko za wspaniałą zabawę.

dsc01053

dsc01054

dsc01055

dsc01056

dsc01064

dsc01065

dsc01052


Występ w setną rocznicę Objawień Fatimskich w świetlicy w Rudawie


Wycieczka do Wambierzyc
Piękne widoki. Kotlina Kłodzka, Góry Stołowe. Relaks i odpoczynek.26.06.2017  – Powitanie lata.
Na spotkaniu plenerowym dopisała frekwencja, pogoda i humory – wspaniała zabawa przy muzyce.


W dniu 15 lipca 2017 w czasie kolejnego spotkania w naszym klubie, odbyła się podniosła uroczystość. Jubileusz 90 urodzin, świętowała pani Zofia Lebet, jedna z najaktywniejszych członkiń naszego klubu. Pan Franciszek Kasprzyk oraz państwo Zbigniew i Stanisława Głogowscy oraz Maria Maciejewska, fetowali swoje 80 urodziny.

Jubilatom życzenia złożyli pani Elżbieta Burtan Wójt Gminy Zabierzów, ks Andrzej Badura proboszcz parafii w Rudawie, pani Krystyna Kruk oraz sołtys Rudawy Marcin Cieślak.
Nasi jubilaci zostali obdarowani kwiatami oraz drobnymi upominkami. członkowie naszego klubu odśpiewali dostojnym jubilatom tradycyjne 100 lat.

28.08.2017 –  Dożynki Gminy Zabierzów w Pisarach. Grupa wokalna Klubu Seniora „Sami Swoi” brała udział w oprawie muzycznej podczas uroczystości dożynkowych.

 


 

Facebook – Klub Seniora Rudawa