Msza Święta za Ojczyznę

W dniu 3 maja br. o godz. 9.30 odbyła się w kościele parafialnym w Rudawie Msza Święta za Ojczyznę oraz za Ochotnicze Straże Pożarne z terenu naszej parafii z okazji św. Floriana patrona strażaków (święto patronalne 4 maja). W uroczystości wzięły udział poczty sztandarowe szkół oraz OSP. Mszy św. przewodniczył ks. kanonik Andrzej Badura Proboszcz parafii Rudawa, koncelebrował  ks. Jacek Szydło, który wygłosił kazanie. Władze Gminy Zabierzów reprezentował Pan Bartosz Barański Sekretarz Gminy Zabierzów.

Cieszy, że mamy, jako mieszkańcy Rudawy ale też jako parafianie swoje tradycje, które są bardzo w naszej społeczności zakorzenione i przekazywane pokoleniom. Gdy patrzę z perspektywy czasu  na tę kwestię, to widzę że już następne pokolenia zaczynają ,,uzupełniać poprzednie”.  Dziękuję,  że dbacie Państwo o wychowanie patriotyczne waszych dzieci, dziękuję organizacjom, Szkole Podstawowej w Rudawie, dziękuję też ks. Proboszczowi, że kładzie tak duży nacisk na uroczystość związane z modlitwą za Ojczyznę.

Po uroczystości kościelnej można było podejść do remizy w Rudawie i obejrzeć sprzęt i pojazdy OSP. Nasza jednostka dysponuje wysokiej klasy sprzętem do ratownictwa gaśniczego i technicznego oraz sprzętem do ratownictwa powodziowego. Sprzęt jest na bieżąco użytkowany, gdyż OSP Rudawa jest jednostką, która jest dysponowana do różnych działań ratowniczo-gaśniczych. Oby OSP wyjeżdżała jak najmniej do akcji, a sprzęt służył tylko do pokazów.

Marcin Cieślak Sołtys Rudawy