Kulturalny weekend

Weekend mieliśmy pełen wydarzeń kulturalnych ale i pojawił się wątek sportowy. A wszystko to towarzyszyło odpustowi parafialnemu. Imprezy podczas odpustu to tradycja, którą udało się nam przywrócić sprzed wielu lat. W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych poprzedniego stulecia właśnie podczas odpustu parafialnego odbywały się trzy imprezy. Jedna impreza odbywała się na stadionie LKS Orlęta najprawdopodobniej organizowana przez klub, druga pod remizą OSP, organizowana przez strażaków, a trzecia w kinie czyli w budynku obecnej poczty. Wszystko odbywało się w tym samym dniu i w tym samym czasie. Oczywiście czegoś takiego nie jesteśmy wstanie odtworzyć ale staramy się do tego nawiązać.

W sobotę ,,letnie kino” zgromadziło na stadionie LKS Orlęta Rudawa około 300 osób. Film Żywioł. Deepwater Horizon trzymał do końca wszystkich w napięciu, choć chyba trochę scenariusz był przekoloryzowany w stosunku do faktów, ale to jest moja opinia i można się ze mną nie zgadzać.

W niedzielę 29 lipca w południe odbyła się koncelebrowana suma odpustowa. Podczas Mszy św. dziękowaliśmy Panu Bogu za 30 lat kapłaństwa naszego ks. proboszcza Andrzeja Badury. Kazanie podczas Mszy świętej. które wygłosił ks. dr Jan Klimek było katechezą na temat życia św. Anny i św. Joachima. A popołudniu meczem …. panien z mężatkami rozpoczęliśmy ,,Letnie tańce pod gwiazdami”. Mecz był pełen emocji, co sprawiło, że panie postanowiły, iż będzie to kolejna tradycja związana z odpustem. Mecz wygrały panny chyba …. 10 – 2.

Wieczorem zaczęły się ,,tańce”, które potrwały do północy, no może dłużej bo organizatorzy trochę wyluzowali i postanowili trochę przedłużyć imprezę, która zakończyła się o 00:20. A potem była ciężka praca związana z porządkowaniem terenu. Do godz. 3:00 teren został posprzątany namioty usunięte, ławki złożone. Dziękuję Radzie Sołeckiej, strażakom z OSP Rudawa i wielu osobom, które pomogły w organizacji.

Marcin Cieślak – Sołtys Rudawy

This slideshow requires JavaScript.