IV Spotkanie pod choinką

 

Już po raz czwarty w dniu 16 grudnia br. spotkamy się pod choinką. W tym roku wystąpią jak zwykle lokalni artyści, którzy zawsze chętnie chcą się pokazać naszej lokalnej publiczności. Rozpoczną o godzinie 15:30 seniorzy z Klubu Seniora ,,Sami Swoi” z Rudawy, po seniorach zaśpiewa zespół składający się z mieszkańców Brzezinki, przed godziną 16:00 wystąpią siostry Anna i Katarzyna Korzonek, o godz. 16:00 rozpoczynamy część oficjalną zapaleniem choinki, modlitwą oraz połamaniem się wspólnie opłatkiem. Około godz. 16:15 rozpocznie swój koncert gwiazda wieczoru zespól Credo. Tak to będzie wyglądać od strony artystycznej.

Teraz wspomnę coś o sztuce kulinarnej. Podczas imprezy będzie można spróbować potraw wigilijnych przygotowanych przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Rudawy. Wiem, że Panie są ogromnie zaangażowane w to wydarzenie. Nasze rudawskie gospodynie przygotowują swoje potrawy na bardzo wysokim poziomie kulinarnym. Zawsze w konkursach kulinarnych o zasięgu gminnym i powiatowym są w czołówce. Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich pomogą restauracje Lenartówka i Kochanów. Również nasze Rudawskie Koronczarki będą mieć swoje stoisko z ich rękodzielniczymi wyrobami.  Około godz. 17:00 ma przyjechać św. Mikołaj, a już przed imprezą po naszym sołectwie będą jeździć kolędnicy na koniach, przebrani w stroje jasełkowe. Nasi kolędnicy są związani ze stadniną koni Perin z Rudawy.

Podczas imprezy odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz niepełnosprawnego Bartosza z Pisar. Przy namiotach Pań z Koła Gospodyń Wiejskich i Koronczarek będą rozstawione puszki, do których będzie można wrzucić pieniądze na rzecz Bartosza. Również św. Mikołaj zażyczył sobie aby z nim była niesiona puszka.

Na dzień dzisiejszy nasza Rudawa już jest przystrojona w iluminacje świetlne, w całości wszystko zostanie zapalone w najbliższą niedzielę 16 grudnia. Oświetlenia na Rynku zostały zawieszone przez strażaków z Rudawy, którzy są współorganizatorami tej imprezy.

W imieniu swoim i wszystkich organizatorów zapraszam Państwa na to wydarzenie kulturalne. Poczujmy radość świąt Bożego Narodzenia, niech nikt w tych dniach nie czuje się osamotniony, smutny.

Marcin Cieślak – Sołtys Rudawy