Grant Fundacji WSPÓLNIE LafargeHolcim dla KGW RUDAWA

W dniu 29 maja 2019 r. w siedzibie Fundacji WSPÓLNIE LafargeHolcim w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie grantów. Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania, bowiem z 247 nadesłanych projektów musiała wyłonić 14 zwycięskich. Tym bardziej dumni jesteśmy, że wśród wyróżnionych znalazły się aż dwie inicjatywy z terenu naszej gminy w tym jeden z naszej miejscowości. Nagrodzeni bowiem to:  Koło Gospodyń Wiejskich w Rudawie za projekt „ZDROWE JEDZENIE-ZDROWY CZŁOWIEK” oraz Szkoła Podstawowa im. Janusz Korczaka w Zabierzowie za projekt „ CHODŹ Z NAMI POZNAWAĆ ŚWIAT”.

Celem projektu KGW Rudawa jest promocja zdrowych sposobów przygotowywania posiłków. Taki sposób żywienia przekłada się bowiem w oczywisty sposób na zdrowsze życie. Poprzez cykl warsztatów członkinie rudawskiego KGW pragną wzbudzić zainteresowanie zdrowym, domowym jedzeniem całych rodzin, uświadomić szkodliwość wysoko przetworzonej żywności i fast-foodów, zachęcić do większej dbałości o codzienny jadłospis. Wielką zachęta do wprowadzanie korzystnych zmian do życia codziennego będą z pewnością własnoręcznie wykonane na warsztatach przetwory lub np. chleb które uczestnik warsztatów weźmie do domu aby nakarmić nimi rodzinę.

Gościem specjalnym gali wręczenia grantów był podróżnik Aleksander Doba, człowiek który swoim życiem udawania, że warto marzyć i robić wszystko aby te marzenia realizować.