Dzień Dziecka w Rudawie

W niedzielę 27 maja br. odbył się w naszym sołectwie Dzień Dziecka. Impreza odbyła się na Stadionie LKS Orlęta Rudawa i była okazją do dobrej zabawy zarówno dla dzieci jak również dla dorosłych. Już po raz drugi impreza ta została zorganizowana wspólnie z sołectwem Pisary. Atrakcji było wiele co sprawiło, że dzieci i dorośli byli zadowoleni. Bezcenny był uśmiech dzieci co nas organizatorów bardzo cieszy.W ramach imprezy można było bawić się na dmuchanym placu zabaw, który był bezpłatny, można było pojeździć na koniu pod okiem instruktorów. Konne atrakcje zapewnił nam Ośrodek Jazdy Konnej ,,Perrin” za co serdecznie dziękuję właścicielom Agnieszce i Bartkowi. Panie Ewa i Agnieszka opiekunki świetlic środowiskowych Pisar i Rudawy zadbały o atrakcje związane z pracami ręcznymi i wszelkimi zabawami, które na co dzień są atrakcją wspomnianych świetlic, na które zapraszamy. Paniom opiekunkom świetlic pragnę serdecznie podziękować.

Dużo zabawy zapewnili też strażacy, którzy zrobili pokaz sprzętu gaśniczego. Również i wam druhowie serdecznie dziękuję bo bez was ta impreza by się nie odbyła. Dwa dni druhowie z OSP Rudawa pracowali nad przygotowaniem tej imprezy. Wszystkie imprezy jakie robimy w sołectwie nie były by możliwe bez OSP. Gdyby nie OSP Rudawa do wielu prac musielibyśmy wynajmować firmy bo przy organizacji imprez jest też dużo pracy fizycznej. Tak więc druhowie jeszcze raz dziękuję. Dziękuję też Radzie Sołeckiej z Rudawy, bo włożyliście w tę imprezę wiele pracy. Każda impreza w sołectwie to zaangażowanie druhów z OSP Rudawa i członków Rady Sołeckiej.

Dużą atrakcją był mecz pomiędzy Pisarami a Rudawą. Również w tym roku wygraliśmy choć nie było łatwo, bo rywal był dobrze przygotowany. Piłkarsko byliśmy jednak lepsi. Po trudnej sportowej rywalizacji Rudawa zwyciężyła z Pisarmi 3 : 1, puchar pozostaje na sołtysówce w Rudawie. Dziękuję wszystkim zawodnikom Pisar i Rudawy, bo tak naprawdę wszyscy zwyciężyliśmy, bo szczególnie dla ,,starszej młodzieży” po czterdziestce mecz ten był nie lada wyzwaniem i trzeba było mieć odwagę zagrać w prażącym słońcu, ale daliśmy radę.

Impreza ta ku naszemu zadowoleniu przerodziła się w piknik rodzinny. Na imprezie tej zagościli Pani Elżbieta Burtan Wójt Gminy Zabierzów oraz ks. Proboszcz Andrzej Badura. Dziękuję Panu Wojciechowi Pałce Staroście Krakowskiemu oraz Pani Elżbiecie Burtan Wójtowi Gminy Zabierzów za patronat nad tą imprezą. Dziękuję sponsorowi firmie Lafarge Rudawa. Koszty tej imprezy zostały też pokryte przez sołectwa Pisar i Rudawy z funduszów sołeckich.

Na końcu chcę podziękować władzom LKS Orlęta Rudawa za udostępnienie nam stadionu. Już dziś, jak Pan Bóg pozwoli zapraszam za rok, bo ta impreza nas integruje, a przecież oto chodzi, taka jest idea tego kulturalnego wydarzenia.

Marcin Cieślak – Sołtys Rudawy

This slideshow requires JavaScript.