Orlęta Rudawa w A klasie

Orlęta Rudawa już 19 maja br. wywalczyły sobie grę od przyszłego sezonu w A klasie, a wczoraj 26 maja br. zdecydowanie pokazali, że A klasa im się należy w meczu z Orłem II Bębło zwyciężając 7 : 0. Orzeł Bębło na początku pierwszej połowy był lepszą drużyną zagrażając kilkakrotnie naszej bramce, ale w trakcie meczu piłkarze z Bębła tracili siłę i motywacje. Nasi grali swoje do ostatniego gwizdka. Słabym punktem Orła Bębło w pierwszej połowie był bramkarz co skutecznie wykorzystały nasze Orlęta. Byliśmy kondycyjnie i technicznie lepszą drużyną, widać było doświadczenie zawodników ale też dobrą rękę trenera Piotra Chlipały, który jest jednym z ojców sukcesu naszej drużyny. Mecz jednak nie należał do najładniejszych, ale liczy się wynik. Orlęta Rudawa Orzeł II Bębło 7 : 0. Orzeł nie umiał przegrać z klasą podczas meczu ktoś ze sztabu drużyny, zadzwonił na Policję twierdząc, że sędzia jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że sędzia był trzeźwy, wynik wykazał 0,0. Dobrze, że zwyciężył duch sportu bo do sędziego nie można było mieć dużych uwag. Podczas meczu zapytałem działacza Orląt Radnego Jana Surówkę czy biało czerwone barwy strojów naszych Orląt, które nie są barwami naszego klubu, nie są przypadkiem uczczeniem 100 – lecia odzyskania Niepodległości? Odpowiedział, że tak i że załatwił te ubiory Pan trener Adam Nawałka. Więc na 100 – lecie odzyskania Niepodległości Orlęta Rudawa w biało czerwonych barwach wchodzą zdecydowanie do A klasy, pięknie to się nam ułożyło, jeszcze tylko brakuje ,,zdobycia Moskwy” przez Pana Trenera Adama Nawałkę ale to za prę tygodni na mundialu. Gratulujemy wspólnie z Radą Sołecką wejścia do A klasy. Jesteśmy z was dumni.